Uživajte Uz NAJbolji Izbor Filmova Na InterNetu!

PrijemZvezdan Forum - Za Svakoga Po Nešto...Često Postavljana PitanjaRegistruj sePristupiTraži

DA BI MOGLI DA GLEDATE FILMOVE NA FORUMU MORATE DA BUDETE REGISTROVANI NA SAJTU vk.com Kliknite OVDE Da Se Registrujete. NAKON REGISTRACIJE ULOGUJTE SE TAMO I MOĆI ĆETE DA GLEDATE FILMOVE NA FORUMU

Delite | 

         Christiane F. - Mi Djeca S Kolodvora Zoo (Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) (1981)

Share on Facebook
Autor
 Vaša Ocena:

Broj Jedan

Šef Grupe TNT
Šef Grupe TNT

Srbija

Muški Ovan Pacov
Broj poruka : 5088
Poeni : 22425
Reputacija : 1375
Datum upisa : 08.09.2010
Datum rođenja : 03.04.1972
Godina : 45
Grad : Iz Selo
Zanimanje : Bivši Tonmajstor Bivše Zaječarske Timočke Televizije i Bivši Tonmajstor i Urednik Noćnog Programa BIG Radija - Bor

Počalji#1    Čet 12 Maj - 13:08:31Odgovori na poruku

Film je radjen po istoimenoj knjizi koja opisuje život Christiane F.(elscherinow),devojčice koja u ovoj autobiografiji opisuje svoju zavisnost o heroinu.

Christiane je rodjena u Hamburgu, ali sa roditeljima preseljava u zapadni Berlin
gdje se nastanjuju u jedan problematičan deo grada.Christianin otac sklon alkoholu maltretira familiju i roditelji joj se razvode. Christiane ostaje sa majkom i oseća se odbačenom i usamljenom... Tražeći društvo i pripadnost nekoj grupi koja ce joj posvetiti pažnju,Christiane upada u društvo u kojem sa 12 godina počinje konzumirati hašiš, a ubrzo nakon toga i jače droge. Sa 14 godina je već teški zavisnik o heroinu i počinje da radi kao prostitutka na kolodvoru Zoo (Bahnhof, železnička stanica) da bi zaradila novac za heroin...

Knjigu preporučujem svim roditeljima...
ali vas i upozoravam da film sadrzi scene od kojih cete se groziti,medjutim, setite se da su to istiniti detalji i razmislite koje opasnosti vrebaju našu decu ako im kao roditelji okrenemo ledja radi nasih ličnih hirova...

Igraju :

* Natja Brunckhorst - Christiane F.(elscherinow)
* Thomas Haustein - Detlev
* Jens Kuphal - Axel
* Rainer Woelk (credited as Rainer Wölk) - Leiche
* Jan Georg Effler - Bernd
* Christiane Reichelt - Babsi
* Daniela Jaeger - Kessi
* Kerstin Richter - Stella
* David Bowie - On Lično

reditelj: Ulrich Edel
pisac: Kai Hermann, Horst Rieck
scenarista: Hermann Weigel
kompozitor: Jürgen Knieper
snimatelj: Jürgen Jürges, Justus Pankau
kostimograf: Myrella Hordt
producent: Bernd Eichinger, Hans Kaden, Hans Weth
dizajner scene: Sabine Eichinger, Harald Muchameter
montažer: Jane Seitz

Kliknite Ovde Za Stream 2  i 3:

Gost

Gost

Počalji#2    Sub 4 Avg - 4:02:38Odgovori na poruku

Kad sam imala 13 godina mama mi je donela ovu knjigu iz biblioteke,Knjiga je uvek bolja od filma ali isto tako je bolje i videti neke stvari. prvenstveno po pitanju ove teme,Citajuci knjigu samo zamislis neke stvari a ako si dete vise ce te potresti film nego knjiga.Ako si dete i vidis desavanja na kolodvoru Zoo vece su sanse da prihvatis to kao stvarnost.Uzasno,tuzno i vrlo stvarno!

Gost

Gost

Počalji#3    Uto 7 Avg - 11:27:09Odgovori na poruku

Film nije loš, ali se zaista ne može porediti sa knjigom. Znate li da je ona snimila i par pesama, čak i filmova. Ima na youtube film - dekoder. Poslednje 2-3 godine joj se gubi trag koliko je meni poznato.

Gost

Gost

Počalji#4    Uto 7 Avg - 13:00:16Odgovori na poruku

kako uspevate sve to da pratite.Ustvari pre je da ja nepratim nista.Vredi li pogledati "Dekoder"

Gost

Gost

Počalji#5    Uto 7 Avg - 16:05:06Odgovori na poruku

Iskreno, ja nisam mogao da ga gledam. To je neki nadrealizam. Smorio me u samom početku, ali mi je bilo veoma zanimljivo da vidim nju.

Interesantno je još i da je prava Stela glumila u ovom filmu. Ona se pojavljuje na trenutak kao diler koji prodaje Detlefu drogu u jednoj sceni. Njih dvoje su inače bili u kratkoj vezi (Stela i glumac koji glumo Detlefa). Znam još nekih pikanterija oko cele priče. Postoji i intervju sa pravim Detlefom, Stelom i likom kog zovu Leš u knjizi.

Imaš dugme ako želiš nešto da dodaš,nemoj da pišeš poruku za porukom.

Gost

Gost

Počalji#6    Uto 7 Avg - 21:04:49Odgovori na poruku

Evo prošlogodišnjeg intervju sa Thomasom Hausteinom koji je glumio Detlefa. Tu se mogu saznati neke zanimljivosti sa snimanja filma. Na engleskom je.
http://www.vice.com/read/detlev-lives-447-v17n6

Ovo je deo reportaže koju je špigl radio 1995. godine. Na žalost na nemačkom je, a sada ne mogu nikako da nadjem sajt na kom sam gledao, a neki lik je u komentarima sve preveo na engleski. Na kraju filma su intervjui sa Stelom, Detlefom i Lešom. Stea je ne mnogo posle toga i umrla. Detlef u filmu priča da je čist od 1980. godine i da radi kao vozač autobusa. Kasnije sam čitao da je i on umro nekoliko godina kasnije.
http://www.youtube.com/watch?v=VcsP1DqFFU8&feature=endscreen&NR=1

EDIT: Broj Jedan

Sponsored content

Počalji#7    Odgovori na poruku

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
Napišite Vaš Komentar Za
Christiane F. - Mi Djeca S Kolodvora Zoo (Wir Kinder vom Bahnhof Zoo) (1981)

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zvezdan Free TV :: Filmovi :: Strani Filmovi ONLine :: Biografski-